Rengeteg helyzet és döntetlen Kistarcsán

Háromszor 30 percet játszottak futó órával a csapatok kedden este Kistarcsán. A hazaiak masszív védekezéssel nehezítették meg az SG Kecskemét Futsal feladatát, és bár rengeteg helyzetet kidolgoztak Koós Károly tanítványai a vége 4-4 lett.

A mérkőzésen Ninoslav Aleksicre válogatottbeli elfoglaltsága miatt (Marokkó ellen edzőmeccselnek a vébére készülő szerbek) nem számíthatott a szakmai stáb, míg Darko Ristic még a TFSE ellen szedett össze sérülést, és jobbnak látták, ha még nem terhelik a játékost. Bíró Attilának a fülénél szakadt szét a bőr, őt kórházba szállították, és ellátták, sérülése nem komoly.

Kontrákra rendezkedett be az NBI-es újonc Kistarcsa Futsal, és két meglódulásból kétgólos előnyre tettek szert. Mánya szerezte meg aztán az első hírös városi gólt, majd Hadnagy is betalált, 2-2. A folytatásban tovább dominált az SG Kecskemét Futsal, s Klacsák révén megszerezte a vezetést, 2-3. A fordulatos összecsapás még tartogatott izgalmakat, hiszen két szögletből újra a hazaiaknál volt az előny, 4-3. Hadnagy gyorsan válaszolni tudott (4-4), és ezután is rengeteg lehetőség adódott, hogy megszerezzék az edzőmérkőzésen a győzelmet a kecskemétiek, ám a befejezések pontatlanok voltak, így 4-4-gyel végződött az összecsapás.

Koós Károly vezetőedző értékelése: – Továbbra is a fizikai felkészítésen van a hangsúly. Én úgy gondolom, hogy egy nagyon jó iramú 90 percet tudtunk produkálni. Ellenfelünk szervezetten védekezett, ellencsapásokkal és pontrúgásokkal viszont eredményesek tudtak lenni. Nem zavar egyáltalán az eredmény, mert a TFSE meccshez képest megdupláztuk a helyzeteink számát, azonban a befejezéseken még csiszolni kell. Elégedett vagyok összességében a látottakkal, folyamatosan fejlődünk az eltervezettek szerint. A csütörtöki, Újpest elleni edzőmeccs már más lesz, nyíltsisakosabb összecsapásra van kilátás érzésem szerint.

Kistarcsa Futsal – SG Kecskemét Futsal 4-4