Visszavágott a Haladás

A pályán és azon kívül is nagyon motivált volt a Szombathely, hogy revansot vegyen a korábbi vereségért. Ezen törekvésüket siker koronázta, és négy pontra növelték előnyüket a felsőházban az SG Kecskemét Futsallal szemben.

A korábban Kecskeméten is játszó Rutai és Luiggi Longo veszélyeztetett az összecsapás elején, majd ezt követően is a címvédő volt veszélyesebb kapura, ám gól nem esett az első öt percben. A 7. minutumban időkérésre szánta el magát az SG Kecskemét stábja, hogy rendezzék a sorokat. Ezt követően sem hagyott alább a hazai gárda dominanciája, Vas pedig gólra váltotta a fölényt, majd a tőle megszokott polgárpukkasztó módon ünnepeltette magát, 1-0. Dróth a kispadról igyekezett verbálisan terrorban tartani a kecskemétieket, ezért külön figyelmeztette a játékvezető, akit egy legyintéssel lerendezett, ám lap nem villant. A 10. percben Henrique lövése suhant el a lábak között, és végül a kapuban kötött ki, 2-0. A paprikás momentumok ezután már inkább faultokban voltak tetten érhetőek. 6:12-vel a félidő vége előtt a szombathelyiek kérték ki idejüket. Dróth a 15. percben szöglet után egy nagy lökettel jelentkezett, 3-0. Kockázatot vállalt a hírös városi alakulat, és létszámfölényes taktikára váltottak. Az agresszívan védekező Haladás lefülelt egy passzt, Sipos pedig büntetett, 4-0. A 20. percben Suscsák került nagy lehetőség elé, de nem tudta bevenni Alasztics kapuját.

Térfélcsere után Biró jelentkezett életerős lövéssel, de középre tartott, így nem okozott gondot a vasiak kapusának. Nem sokkal később Luiggi Longo tüzelt, Rigó magabiztosan hárított. A 24. percében ötgólosra nőtt a differencia, Henrique löbbölése talált utat a hálóba. Nem adták fel a kék oroszlánok, igyekeztek szépíteni, a befejezések, utolsó passzok viszont rendre pontatlanra sikerültek. A 31. minutumban szép kontrát vezettek a vendégek, Haász lapos lövésére viszont még oda tudott érni lábbal Alasztics. A hírös városiak csapatkapitánya, Pál cselezett, majd lőtt a kígyótérről, az eredmény viszont változatlan maradt. Megbosszulták a kihagyott lehetőségek magukat, és a 38. percben Dróth volt eredményes a Haladásnál, 6-0. A hajrában még Fekete szerezhetett volna szépségtapaszt, de Alasztics résen volt, így kapott gól nélkül hozta le csapatának a meccset.

Marko Gavrilovic sportigazgató: A Haladás ma mindenben fölénk tudott nőni, és megérdemelten nyertek. Ez nem az a Kecskemét volt, amit szerettünk volna látni. Különösen az első félidőben mutatott játékkal nem voltam elégedett. A fordulás után már voltak előremutató jelek, de koránt sem volt elég, hogy a szombathelyiekhez közelebb kerüljünk. Le kell vonnunk a tanulságokat, és kielemezni a hibákat. Készülnünk kell a folytatásra, mert még két nagyon fontos csata vár ránk a felsőház hajrájában.

Haladás VSE– SG Kecskemét Futsal 6-0 (4-0)