Tartalékosan is nagyot küzdött az SG Kecskemét

Az első félidőben kiharcolt vezetés nem volt elég a tartalékos SG Kecskemét Futsal számára a DEAC ellen, így búcsúzni kényszerültek a kék oroszlánok a Magyar Kupától.

Biró jegyezhette az első komoly lehetőséget a kupameccsen, ám a cívis városiak kapusa résen volt, utána pedig a szöglet sem okozott problémát számára. A DEAC részéről Thiago és Tóth igyekezett megtréfálni Krajcsit, ám a kecskeméti kapus nemhogy védett, de megindult saját térfeléről, majd Kajtárnak passzolt, akinek lövése egy védő érintésével vágódott a hálóba a 4. percben, 0-1. Tempót váltott a hazai gárda, igyekeztek egalizálni, törekvéseik viszont meddőnek bizonyultak. A félidő derekán időt kért az SG Kecskemét stábja, és sikerült is megakadályozni, hogy lendületre kapjanak a debreceniek. A szünethez közeledve ismét átvette az irányítást a DEAC, Krajcsi viszont kiválóan állta a sarat. Az eredmény az első 20 perc után nem változott, 0-1.

Fordulás után Kajtár került nagy lehetőség elé, ám Faragó védeni tudott. Ezt követően a DEAC rohamozott, és a 25. percben Nagy egalizált, 1-1. Vérszemet kaptak a házigazdák, és nem sokkal később egy félpályán szerzett labdából indultak meg, de a kecskeméti kapus a helyén volt. Véleményes szerelés után mehettek kettő az egyben Krajcsira, de önfeláldozóan hárítani tudott. Kilenc perccel a vége előtt időt kértek a kék oroszlánok. Mindkét térfélen adódtak ígéretes helyzetek, az állás viszont nem változott. A 36. minutumban ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást a Debrecen, amely végén Vass zörgette meg a kecskeméti hálót, 2-1. A hírös városiak rákapcsoltak, és sorra dolgozták ki helyzeteiket, ám három perccel a vége előtt egy elkésett belépő után Suscsákot kiállították a játékvezetők, így még nagyobb bajba kerültek a kék oroszlánok. A létszámfölényét gyorsan gólra tudta váltani a hazai csapat, Harmati bombázott közelről a léc alá, 3-1. A maradék időben már nem tudott a tartalékos Kecskemét csodát tenni, így búcsúztak a Magyar Kupa küzdelmeitől.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Büszke vagyok a csapatomra, mert rendkívül tartalékosan kiállva harcoltak a végsőkig. Kontrolláltuk a játékot az első félidőben, és vezetéssel is mehettünk szünetre. A második játékrész javában is az történt, amit mi szerettünk volna, de ilyen rövid rotációval várható volt, hogy alább fog hagyni a koncentrációnk. A DEAC megérezte, hogy mikor kell még agresszívabbnak lennie, és ki is használták a lehetőségeket, megérdemelten jutottak így tovább a következő körbe. Pénteken újra megmérkőzünk a DEAC-cal, akkor már a felsőházi rájátszás nyitányán, a Messzi István Sportcsarnokban. Bízom benne, hogy addig valamivel többen leszünk már.

DEAC– SG Kecskemét Futsal 3-1 (0-1)