Nyolcgólos döntetlen Újpesten

Rengeteg helyzete volt az SG Kecskemét Futsalnak, ám ezeknek csak egy kis részét tudták gólra váltani, így csak egy ponttal tudtak távozni hétfő este Újpestről.

Biró Attila lapos lövését kellett először védenie a mérkőzésen az Újpest kapusának, a magyar felnőtt válogatottban is szerepet kapó Gémesinek. Nem sokkal később pedig Fekete kísérletét hárította a fiatal hálóőr. A 4. percben formás akció végén Pál forgácsolta szét a felső lécet. Egy minutummal később a korábban a lila-fehéreknél is játszó Suscsák lőhetett zavartalanul, ám a befejezés pontatlan volt. Krajcsit is tesztelték ezt követően, Czerman kísérleteit hárította a kék oroszlánok kapusa. A félidő derekán többször is eljutott a hírös városi kapuig az Újpest, az eredmény viszont változatlan maradt. A 13. percben viszont már rezzent a háló, kontra végén Czerman a bal alsóba lőtt, Krajcsi nem tudott leérni, 1-0. Nagy energiákat mozgósított az SG Kecskemét, sorra alakították ki a helyzeteket, de vagy a védők, vagy a kapufa útját állta a próbálkozásoknak. A szünetre végül 1-0-s állással mehettek a csapatok.

A második etap első komoly lehetősége Suscsák előtt adódott, de most sem volt szerencséje, ismét a kapufa segítette ki a házigazdákat. Sorjáztak ezután is a hírös városi akciók, de a gólképtelenség nem akart megtörni. A 28. percben végül sokadik próbálkozásra sikerült meglőni az egyenlítő találatot, Suscsák kanalazta be a kapusról elé pattanó labdát a kapuba, 1-1. A 30. minutumban Fekete második sárgáját kapta meg, így kiállították. Létszámfölénybe került az Újpest, és kihasználták ezt az előnyt, a brazil Lucas tekert a bal felsőbe, 2-2. Kiegészült a Kecskemét, és támadásba lendültek. A 32. percben Suscsák tudott kapura fordulni, és kíméletlenül ki is használta a lehetőséget, 2-3. Ritmust váltott a fővárosi csapat, és Czerman révén egyenlíteni tudtak, 3-3. Nagy védések után Gémesi végül nem tudta állni a sarat, a 37. minutumban Biró sistergős lökete talált utat a hálóba, 3-4. Időt kért az Újpest, és létszámfölényes taktikára váltottak. Ennek meg is lett az eredménye, Lucas lőtt nagy gólt a jobb hosszúba, 4-4. A maradék időben már több találat nem esett a végeredmény: 4-4.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Úgy gondolom, hogy jobbak voltunk az egész mérkőzésen, és megérdemeltük volna a győzelmet, ám Gémesi kiválóan védett. A piros lappal még több tovább szűkült a rotációnk, de még így is lett volna sanszunk a sikerre. Többször is vezettünk, viszont buta hibákat vétettünk, amit ezen a szinten nem szabadna elkövetni. Jövő héten az MFA ellen visszatérhetünk a győzelmek útjára, most már arra a meccsre kell fókuszálnunk.

Újpest FCSG Kecskemét Futsal 4-4 (1-0)