Kiütéses siker és továbbjutás a kupában

Már az első öt perc után jelentős vezetéshez jutott az SG Kecskemét Futsal, majd 15 lőtt gólig meg sem álltak, így kiütéssel jutottak tovább a Magyar Kupa 3. körébe.

Már az első percben magához ragadta a vezetést az SG Kecskemét Futsal alakulata Szabó Ábel révén, majd még két gyors hírös városi gólt szállított Pál és Milosvaljevic távolról, 0-3. Ezt követően sem álltak le a kék oroszlánok. A 8. percben két találatot is jegyezhettek. Fekete jó tíz méterről zörgette meg a hálót, míg Tomic egy kontra végén kellett, hogy az üres kapuba passzoljon, 0-5. A gólzsák még tovább szakadt: Szabó Ábel és Milosavljevic növelték hétgólosra a vendég fórt. Ezt követően változtattak a kecskemétiek, és a fiatalokat is bevetésre küldték, akik éltek is a bizalommal. A félidő előtt még egy szögletvariációból betalált Suscsák, így 0-8-cal mehettek pihenőre a felek.

Fordulást követően a 26. percig kellett várni az újabb gólra: Milosavljevic villant meg ismét, 0-9. Csapattársa, Suscsák sem akart lemaradni, így egy minutummal később már 0-10 állt a kijelzőn. Nem sokkal később tetszetős támadásból, három passz után Szabó Ábel volt higgadt, 0-11. Agresszívan védekeztek a kék oroszlánok, Suscsák szerzett labdát, majd hozta kihagyhatatlan helyzetbe Birót, 0-12. Az ifjú titánok következtek ezt követően a gólgyártásban. A 32. percben Nádudvari érkezett jó ütemben a centerezésre, 0-13. Hajnal is hasonlóan jól érezte, hová kell helyezkednie a támadás végén, a 36. minutumban 0-14 állt az eredményjelzőn. A végeredményt kialakító találatot Biró Attila lőtte a 37. percben, 0-15.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Kiváló meccset játszottunk, ezt az eredmény is tükrözi. Az elejétől a végéig maximálisan koncentráltunk, magas hőfokon égtünk. Büszke vagyok a csapatra, nagyon jól teljesítettek. Külön öröm számomra, hogy a fiatal játékosok sokat tudtak a pályán lenni, és megmutatták, hogy ők a kecskeméti futsal jövője. Jó példák lehetnek ők a feltörekvő, többi tehetségünk számára. Mostantól a következő megmérettetésekre kell koncentrálnunk, hiszen rövid idő alatt négy bajnoki meccsünk is lesz február 1-ig bezárólag.

Energia SC Gyöngyös – SG Kecskemét Futsal 0-15 (0-8)
Férfi futsal Magyar Kupa, 2. forduló
2024.01.08., hétfő 19:30 @ Gyöngyösi Sportcsarnok

Gólszerzők: Szabó Á. 3, Milosavljevic 3, Suscsák 2, Biró 2, Nádudvari, Hajnal, Fekete, Tomic, Pál.