Győzelemmel zártuk az alapszakaszt

Mindkét félidőben egy-egy gólt rúgott az SG Kecskemét Futsal, és 2-0-ra nyertek a Nyíregyházával szemben.

Kecskeméti rohamokkal kezdődött a mérkőzés, ám a nyírségi védelem jól állta a sarat. Mindez a 3. percig volt elmondható, ekkor Pál Patrikot hozták kihagyhatatlan helyzetbe, aki élt is a lehetőséggel, 1-0. Kajtár növelhette volna tovább a kék oroszlánok előnyét, ám végül csak kívülről rezzent a hálója a vendégeknek. A 8. minutumban Pál volt erőszakos, majd tört kapura egy szerzett labdával, de a kapufa kisegítette a vendégeket. Nem sokkal később hasonló volt a forgatókönyv, csak a kísérletező személye változott, Biró járt közel a gólhoz. Továbbra is dominált a hazai alakulat, ám ez az eredményen nem tükröződött, így a 12. percben időt kért a szakmai stáb. Kiegyenlítődött a játék képe, mindkét térfélen kellett bravúrt bemutatnia a kapusoknak. A félidő előtt még volt egy nagy sansz hazai oldalon, szabadrúgás-variáció végén Haász kapufára lőtt, így maradt az 1-0.

Térfélcsere után is kiváló volt az iram, amelyet leginkább a Kecskemét diktált. A 22. percben Suscsák volt szemfüles, és a kapu előterében becsúszva lepte meg védőjét és a nyírségi portást is egyben, 2-0. Éledeztek a vendégek, és komoly mentést kellett bemutatni a hírös városi védelemnek, hogy tartsák a kétgólos vezetést. Okosan játszott a hazai gárda, jól menedzselték az időt, és veszélyes kontrákra építkeztek. A második felvonás derekán időt kért a Nyíregyháza. Létszámfölényes taktikára váltottak, a szépítés viszont elmaradt. Nagy nyomás nehezedett ezt követően is a kecskeméti kapura, ám ha a védelem nem tudott blokkolni, akkor Krajcsi állta útját a lövéseknek. Az eredmény nem változott, a hírös városiak megérdemelten arattak 2-0-s sikert.

Az SG Kecskemét Futsal számára a 4. hely már biztos megvan, a Maglód-Veszprém meccs végeredményétől függ, hogy feljönnek-e a 3. helyre a rájátszást megelőzően.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Az egyik legjobb támadó potenciállal rendelkező csapatot lőtt gól nélkül tudtuk legyőzni. Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert a rengeteg problémánk mellett is kitették a szívüket a pályára, és mindent megtettek a sikerért. Szurkolóink biztatása is kellett ehhez, köszönet jár nekik ma is. Szeretnék valami mást is kiemelni. A menetrend egyáltalán nem mondható emberinek, borzasztóan feszes volt a tempó. Majd most jön megint egy nagyobb szünet, aztán megint sűrű menetrend következik. Lehet én nem értem a sportot, de ez szerintem nem normális. Ha szeretnék kicsinálni a játékosokat, akkor csak így tovább.

SG Kecskemét Futsal – Á Stúdió Futsal Nyíregyháza 2-0 (1-0)