Döntetlen a bajnoki főpróbán

Bátran kezdte az MVFC elleni, utolsó edzőmeccsét az SG Kecskemét Futsal szombaton délután, és sorra alakították ki a lehetőségeket, de egészen az első felvonás derekáig kellett várni, hogy ez góllá érjen. Ekkor eladott labdából indulhattak meg a kék oroszlánok, Haász pedig magabiztosan értékesítette az előtte adódó helyzetet, 1-0.   Ezt követően is inkább a házigazda tudott kreatívabban és magabiztosabban játszani, a különbség azonban nem változott a szünetre.

Fordulás után gyorsan egalizált a Berettyóújfalu, miután a korábban a hírös városban is játszó Aleksic lába sült el, 1-1. Pál Patrik pillanatai következtek, háromszor is segítette ki a vendégeket. A 33. minutumban viszont már nem volt ilyen szerencséjük, Kajtár mértani pontosságú tekerése újra Scoregoal vezetést eredményezett, 2-1. Létszámfölényes taktikára váltott az MVFC, törekvéseiket pedig két perccel a vége előtt siker koronázta, ezzel kialakítva a 2-2-es végeredményt.

Augusztus 9-én, pénteken 18 órakor már az NBI-es nyitómeccs következik az SG Kecskemét Futsal számára. A Messzi István Sportcsarnokban a budaörsi Aramis SE lesz az ellenfelük.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Két nagyon jó csapat játszott ma egymással, magas hőfokú meccs volt végig. Pont ilyenre volt szükségünk a bajnoki rajt előtt. A hozzáállása a srácoknak nagyon jó volt. Amit nem tudtunk a létszám miatt gyakorolni edzésen, azt most a meccsen sikerült. Többen fájdalommal küszködve vállalták a mai meccset. Most a következő egy hétben nagyon kell figyelnünk, hogy ne legyen több sérülésünk az Aramis elleni szezonstartig.